تبلیغات
.شیعه حق.

.
جستجو بر اساس عنوان مطلب

ولایت برائت شیعه حق لعنت بر عمر

سؤال : چرا تولی و تبری در اصول دین ما نیست در فروع دین است در حالی که امام صادق علیه السلام فرمودند : هل الدین الا الحب و البغض ؟ یعنی : آیا دین بغیر از دوست داشتن ما اهل بیت و دشمن داشتن دشمنان ما چیز دیگری دارد؟
کنایه از اینکه تمام دین بر اساس حب و بغض بنا شده است

جواب : نکته ای که باید توجه داشته باشید فرق بین ولایت و تولی و همچنین فرق بین برائت و تبری است. ولایت یعنی اعتقاد به ائمه اطهار علیهم السلام و به تمام مقامات نورانی ایشان و برائت به معنای اعتقاد به کفر و زشتی و پلیدی دشمنان اهل بیت علیهم السلام است.

وقتی ولایت در وزن "تفعّل" می رود معنای اظهار پیدا می کند. فلذا تولّی (بر وزن تفعل) به معنای اظهار ولایت است. و همچنین تبری (بر وزن تفعّل) به معنای اظهار برائت است. دقیقا مثل فرقی که بین شهادت و تشهّد وجود دارد. معنای تشهد اظهار شهادت است. با توجه به این مطالبی که ذکر شد روشن می شود که "ولایت و برائت" جزء اصول دین است چون مرتبط با عقیده می باشد. و اما "تولی و تبری" چون مرتبط با اعمال مکلفین است جزء فروع دین است. پس این که می گویند تولی و تبری جزء فروع دین است به این معنا است که اظهار ولایت و برائت واجب است شرعا بر مکلفین. ولی اصل ولایت و برائت جزء اصول دین است.طبقه بندی: ولایت ، برائت ، مناظره،
[ شنبه 20 اسفند 1390 ] [ 07:53 ] [ مدیر وبلاگ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


ــــــــــــــــــــ
سلام علیکم
قصد دارم در این وبلاگ مطالب مربوط به مذهب حق شیعه را قرار دهم
و من الله التوفیق
ــــــــــــــــــــ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User